Yersiz Konuşmalar

Ocak 13, 2022 0 Yazar: admin

“Yersiz Konuşmalar” isimli bu denemeyi İmhotep Dergisi’nin 2019 yılında basılan 11.sayısı için kaleme almıştım. Kara kalem çalışması olan fotografım ise Suriyeli bir arkadaşım olan Mazen Abdalli isimli sanatçıya ait.

Yükleme Tarihi: 14.01.2022 / Aradan çok uzun zaman geçti aslında. Dünya defalarca kendi etrafında döndü dolandı, Güneş’i bile 3 kez tavaf etti Dünya. Aşk mıdır bu yoksa evrenin kanunu mudur bilmem ama arkasında inanılmaz bir motivasyon olduğu kesin. Dönmekten yorulmuyor Dünya denen gezegen..

Bir de insanlar var tabi. En fırıldak olanlardan bahsediyorum. Yarın rüzgar Güney’den esse “Yaşasın Güney!” , Kuzey’den esse “Yaşasın Kuzey!” diye bağıracak olanlardan. Bu son birkaç ayda sanki gün yüzüne çıkmaya başladılar. “Hani bakın biz dönmeye hazırız” dercesine. Gülmekten alıkoysam da kendimi kahkahalarım paralel evrende 1 milyon ışık hızında yol aldı.

Belki bir amacı yok bu yaşananların, belki de çok önemli bir gayesi var bu hayatın, bilemiyorum. Benim de tek yaptığım şey sizin gibi beklemek. Herkes beklesin, yürüsek de yürümesek de yollar bitmiyor, yerinde duruyor.

Lafı çok fazla uzatmadan sizi “Yersiz Konuşmalar” ile başbaşa bırakıyorum.

Sevgiyle kalın, bol bol öpüşün.